top of page

Trenerzy i Superwizorzy

 

Andrzej Bernardyn

Doświadczony trener, coach i facylitator zmian.

Jest autorem książki Przewodnik po Krainie Nawyków oraz gry planszowej Kraina Nawyków, pasjonatem nawyków. Pracował z ponad 30 klientami nad realizacją ważnych dla nich celów w oparciu o swoją autorską metodologię, wykorzystującą nawyki i  grę planszową.

 

Joanna Czarnecka

Jako coach, trener i terapeuta posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć, szkoleń oraz wdrożeń związanych z budowaniem stanu samoświadomości oraz tożsamości osób i zespołów. Jest autorką wielu nowatorskich rozwiązań projektowych dotyczących zmiany kultury organizacyjnej w złożonych strukturach organizacyjnych.


Drugą specjalizacją jej jest praca na przekonaniach, postawach, motywacji oraz nad kreatywnym myśleniem u jednostki i zespołów. Opracowuje i realizuje autorskie  projekty rozwoju kompetencji i umiejętności kadry zarządczej, handlowej, medycznej, terapeutycznej, psychologicznej i pedagogicznej różnych szczebli.  Projektuje gry i symulacje szkoleniowe. Pracowała jako arteterapeuta i socjoterapeutka (obecnie udziela sesji diagnostyczno terapeutycznych). Współtwórca Provocare - Instytutu Komunikacji Prowokatywnej.

Łukasz Dąbrówka

Akredytowany coach Izby Coachingu, certyfikowany  trener i mediator oraz facylitator, konsultant z ponad 12 – letnim doświadczeniem zawodowym, w obszarze szkoleń, coachingu (w tym executive coaching), konsultingu dla klientów firm typu B2B, B2C (m.in. ubezpieczenia, telekomunikacja, transport, finanse, budownictwo, produkcja spożywcza, handel, usługi spec.).

 

W swojej pracy wykorzystuje własne doświadczenie menedżerskie, zarządcze w zakresie projektów biznesowych (tworzenie nowych usług i produktów – metodyka Strategii Błękitnego Oceanu, Business Canvas, Running Lean). Realizuje procesy executive coachingu dla zarządów oraz coachingu dla kadry menedżerskiej oraz zespołów pracowniczych, w tym w obszarze tzw. coachingu kryzysowego.

 

Specjalizuje się w tworzeniu i wzmacniania warunków do zmian w trudnych sytuacjach „samotności na szczycie”, sytuacji kryzysowych, zmian i wyzwań w działaniach kluczowych osób (kluczowych osób z obszarów biznesu, życia publicznego, organizacji społecznych). Wspiera kluczowe osoby w procesach zmiany w organizacji, zarządzania kryzysowego oraz komunikacji wewnętrznej w organizacji. Jest facylitatorem oraz koordynatorem prac międzydyscyplinarnych zespołów projektowych w obszarach zarządzania strategicznego.

 

Unikalną kompetencją jest praktyka zawodowa z pracy w każdym z sektorów gospodarki, którą skutecznie wykorzystuje w pracy dla klientów z sektora: biznesu (korporacje oraz SMP), organizacje pozarządowe (NGO), administracja publiczna oraz samorządowa.

 

W swojej pracy wykorzystuje podejście systemowe, coaching wielopoziomowy (MLC), neurolingwistyczne programowanie (NLP), porozumienie bez przemocy (NVC), modelowanie kluczowych czynników sukcesu (SFM). Kładzie nacisk na efektywność pracy, spójność oraz wartości jakimi kieruje się osoba oraz system w jakim funkcjonuje.  

Magdalena Drzewiecka

Prawnik, Trener, Certyfikowany Master and Team Coach EMCC, Edukator.

Szkoli i realizuje indywidualne i grupowe procesy coachingowe w obszarach  biznesowych, edukacyjnych i osobistych. 

 

Pracuje w podejściu holistycznym, systemowym. Za podstawę swojej pracy uważa Jakość Relacji. To w oparciu o nie pomaga odkrywać zasoby, docierać do prawdziwych wartości i własnej tożsamości.

Szkoli kadrę menedżerską z umiejętności coachingowych. Prowadzi biznesowe sesje indywidualne i team coaching.

 

Współtwórca ABC Relacji zajmującej się psychoedukacją dzieci, rodziców
i nauczycieli. Wspólnie z rodzicami i nauczycielami buduje systemy motywacyjne i strategie postępowania w sytuacjach trudnych. Nauczycielom wskazuje kierunki i sposoby skutecznej komunikacji.

Prowadzi zajęcia edukacyjne, kreatywne i artterapeutyczne dla dzieci
i młodzieży, wspierające ich rozwój emocjonalny i poznawczy, uczące zachowań społecznych oraz budowania konstruktywnych relacji.

 

Partner w Pracowni Nastroju gdzie realizuje rozwojowo-twórcze programy skierowane dla kobiet i rodzin. Organizuje spotkania rodzinne dające możliwość odkrywania siebie i doświadczania radości podczas wspólnej pracy.

 

 

 

Norbert Grzybek

Ponad 12 lat doświadczeń pracy z ludźmi i dla ludzi, około 4000 godzin szkoleń. Najchętniej pracuje tam, „gdzie ludziom trudno jest się dogadać, a chcą to robić lepiej/łatwiej/skuteczniej/… I to niezależnie, czy rzecz dotyczy relacji w zespole, rodzinie, grupie rówieśniczej, sytuacji szef â podwładny”. Efektywnie tworzy w ludziach poczucie możliwości, motywacji i ciekawości tak na świat jak i naukę / rozwój.   Specjalista od wymyślania i opracowywania efektywnych programów rozwoju osobistego i pracy na silnych stronach zarówno w rozwoju, edukacji, wychowaniu , zarządzaniu, jak i codziennym życiu. Propagator metod uruchamiających potencjał ludzki i możliwości porozumienia pomimo różnic czy konfliktów. Współtwórca Provocare - Instytutu Komunikacji Prowokatywnej. 

Magda Fres

Dr n. hum.certyfikowana i akredytowana przy Izbie Coachingu life coach, creativity coach, superwizor, psycholog ze specjalizacją interpersonalną i menedżerską, trenerka rozwoju osobistego i umiejętności miękkich, pisarka. Absolwentka Szkoły Profesjonalnego Coachingu, Uniwersytetu Śląskiego i Central European University w Budapeszcie.

 

Dyrektor Śląskiego Oddziału Izby Coachingu. Członkini Creativity Coaching Association.

Koordynatorka Klubu Coacha Katowice.

Autorka opowiadań, powieści oraz ponad 40 artykułów publicystycznych
i naukowych, również zagranicznych.

 

Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w niedyrektywnych metodach pracy
z ludźmi w różnych środowiskach przy wyzwaniach związanych z życiem prywatnym i zawodowym.

 

Autorka projektu dla biznesu Fight and Innnovate.

Prowadzi zajęcia ze studentami coachingu w Wyższej Szkole Bankowej, Akademii Coachingu, Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja" i Szkole Profesjonalnego Coachingu.

Dyrektor Katowickiego Centrum Psychologii i Coachingu, gdzie prowadzi sesje coachingu indywidualnego i grupowego oraz warsztaty rozwojowe. Specjalizuje się w life coachingu oraz coachingu twórczości i kreatywności.

Michał Lewandowski

Praktyk Gestalt - Coach, trener, psychoterapeuta. Od 10 lat pracuje z ludźmi na wszystkich szczeblach organizacyjnych wspierając ich w procesie zmiany i rozwoju. Współtwórca i trener Szkoły Praktyków Gestalt w Organizacjach w ramach Instytutu Terapii Gestalt. Reprezentuje w Polsce IAK International - Institute for Applied Creativity.

Jarek Łojewski

Coach. Trener. Mentor. Manager IT. Przedsiębiorca. Certyfikowany coach ACC ICF  oraz CoachWise.

 

Praktykę coachingową zaczął prowadzić w 2010 roku równolegle do pracy dyrektora departamentu w pionie IT jednego z większych polskich banków. Wspierał pracowników firmy w osiąganiu ich celów biznesowych i zawodowych. Szybko zaczął prowadzić coaching i szkolenia również poza bankiem, wspierając w szczególności młodych przedsiębiorców, menedżerów, właścicieli firm oraz zespoły projektowe
i biznesowe. Od 2014 roku „na swoim”, pracuje jako coach, trener i mentor. Pracuje
z kadrą zarządzającą dużych trójmiejskich przedsiębiorstw, ze studentami, menedżerami, szeregowymi pracownikami, właścicielami biznesów i startupów. Wspiera ich w osiąganiu celów biznesowych i zawodowych. Pomaga m.in. przedsiębiorcom i zespołom związanym z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER. Współpracuje z również z Youth Business Poland, Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości czy Agencją Rozwoju Pomorza. Poza coachingiem indywidualnym i zespołowym, m.in. prowadzi szkolenia z komunikacji, kreatywności praktycznej, warsztaty dot. budowania zespołów, prowadzi zajęcia na Akademii Coachingu Biznesowego przy ARP w Gdańsku czy mentoruje kilku startupom. Nie zaniedbuje koleżanek i kolegów z IT, prowadząc licencjonowane i autorskie szkolenia dotyczące tej branży. 
Organizator spotkań FuckUp Nights w Trójmieście – międzynarodowej społeczności ludzi, którzy dzielą się doświadczeniem wyniesionym z własnych… porażek.

Małgorzata Machniewicz

Posiada wielotorowe doświadczenie w szeroko rozumianym doradztwie personalnym dla biznesu- od rekrutacji po szkolenia i coaching, zarządzanie projektami, badanie nastrojów, budowanie systemów kompetencji i ocen okresowych.

 

Jako praktyk zna zasady funkcjonowania biznesu i specyfikę pracy firm zarówno handlowych, produkcyjnych, usługowych jak i struktur administracyjnych. Pracowała między innymi jako Head Hunter, Trener wewnętrzny, Doradca zawodowy, Kierownik Działu Personalnego, Menedżer odpowiedzialny za sprzedaż, Menedżer Projektów.   

 

Prowadzi warsztaty oraz coaching z zakresu rozwoju umiejętności managerskich, handlowych oraz osobistych. Specjalizuje się w takiej tematyce jak: poprawa efektywności zarządzania zespołem, motywowanie, zarządzanie projektami, metody sprzedaży, pokonywanie zastrzeżeń Klienta, zarządzanie czasem, współpraca w zespole, prezentacja, asertywność, komunikacja.

 

Jako jeden z nielicznych ekspertów w Polsce, we współpracy z firmą Value Creation prowadzi Szkołę Zarządzania Zmianą, promującą nowoczesne podejście do zmiany, oparte na zwinnej metodologii oraz eksperymentowaniu. 

 

Z wykształcenia psycholog organizacji (absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego), ukończyła również studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Jest certyfikowanym Trenerem Zarządzania, oraz coachem  ICC. Pełni rolę eksperta merytorycznego i metodyka na portalu dla szkoleniowców i coachów treco.pl, prowadzi również ćwiczenia praktyczne ze studentami na Politechnice Łódzkiej.

 

Magda Matwiejczuk

Dyplomowany Life & Executive Coach, trenerka rozwoju osobistego, psycholog, psychoterapeutka.  Przewodnicząca Sekcji Diagnostyki i Edukacji  Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

 

W latach 2007 - 2011 roku w Dublinie prowadziła Akredytowaną Szkołę Coachingu Executive & Life Coachingu  z ramienia  PSG - Positive Success Group.

Od 2011 roku w Polsce i zajmuje się prowadzeniem Programów Coachingowych dla zróżnicowanych odbiorców: korporacji, placówek społecznych, stowarzyszeń. Założycielka Atelier Coachingu. W latach 2011-2013 pracowała  w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej ds. przeciwdziałania przemocy w Warszawie, prowadząc warsztaty rozwoju, grupy wsparcia, terapię indywidualną oraz par.

 

Współpracuje z PCCI – Profesjonalnym Instytutem Coachingu Chrześcijańskiego w Stanach. Pisze artykuły z zakresu psychologii i coachingu i występuje  na łamach TVP.

 

Urszula Mijakoska

Certyfikowany coach, superwizor coachingu, trener, dietetyk, menedżer, autor i tłumacz; twórca idei i programu Diet Coaching, pierwszy Diet Coach w Polsce, prowadzi Kurs Diet Coachingu akredytowany przez Izbę Coachingu, współpracuje
z Uniwersytetem Łódzkim, ekspert z zakresu żywienia na portalu zwierciadło.pl.
Autorka książki: „Diet Coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się”.

Wiesława Serkowska

Superwizor coachingu, Executive&Board coach, prekursor Team coachingu w Polsce. Konsultant w obszarze rozwoju organizacji i zmian systemowych.

Od ponad 20 lat specjalizuje się w rozwoju przywództwa w dużych korporacjach (np. Philip Morris, Coca-Cola, Ernst&Young, Bank Zachodni WBK, PLL LOT, Avon Cosmetics, Mercedes Benz, Microsoft, Orange…).

Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych oraz Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Certyfikowany Superwizor Coachingu Academy of Executive Coaching w Londynie, Coach ICC, Trener umiejętności przywódczych firm Learning International oraz Zenger Miller.

Nieustannie się rozwija w swojej pracy integrując różne modele i podejścia (Gestalt, Systemowe, psychologii Wschodu).

Współtwórca Polskiej Izby Coachingu oraz Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Prywatnie: miłośniczka gór, podróży, nauczycielka malarstwa intuicyjnego Vedic Art, pasjonatka i studentka psychologii buddyjskiej.

Leszek Zawlocki

Dyplomowany coach, certyfikowany Master Business Coach, akredytowany coach superwizor Izby Coachingu, doświadczony trener, przedsiębiorca. Szkolił się w renomowanych ośrodkach w takich koncepcjach jak: Gestalt, Neurolingwistyczne Programowanie (NLP), Hipnoza Ericksonowska, Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach (SFA), Podejście Poznawczo–Behawioralne (RTZ).

 

Właściciel i dyrektor merytoryczny w Grupie Active Change, współzałożyciel Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego. Pomysłodawca i lider ogólnopolskiej sieci Klubów Coacha™, opiekun merytoryczny i wykładowca największej w Polsce Szkoły Profesjonalnego Coachingu oraz wykładowca studiów podyplomowych. Autor innowacyjnych projektów szkoleniowych i coachingowych (m.in. Gestaltowskie narzędzia w pracy coacha, Klub Coacha™, CoachCamp®).

 

Brał udział w powstaniu Izby Coachingu – pierwszej w Polsce organizacji wprowadzającej standardy zawodu coacha. Ekspert w pracach Komisji ds. Standardów i Etyki w latach 2010–2011 oraz w pracach Komisji ds. Akredytacji przy Izbie Coachingu (2011–2013r.). Aktualnie członek Komisji Rewizyjnej.

 

Od wielu lat działa na rzecz współpracy pomiędzy coachami reprezentującymi różne nurty, jak również pomiędzy coachami a terapeutami. W 2012 roku współorganizował konferencję "Człowiek w procesie zmian", na której spotkali się przedstawiciele środowisk coachingowych, psychoterapeutycznych i pedagogicznych. Również dzięki jego staraniom w 2013 roku Izba Coachingu nawiązała współpracę z International Coach Federation, czego owocem była wspólna konferencja w Krakowie.

Oprócz coachingu i superwizji prowadzi również szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, umiejętności kierowniczych i coachingu. W swoim dorobku ma ponad 6000 godzin przeprowadzonych szkoleń i coachingu.

Please reload

bottom of page